نام کاربری ندارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

اسپیرولینا و تقویت سیستم ایمنی

اسپیرولینا و تقویت سیستم ایمنی

download (4)سیستم ایمنی بدن انسان به طور معمول در مقابل عوامل مضری مانند باکتری ها و ویروس ها از خود دفاع می کند و یکی از شیوه‌های موثر برای مقابله با بیماری‌ها، تقویت سیستم ایمنی بدن است. به جز ویروس ها و باکتری ها ، موادی به نام رادیکال های آزاد (Reactive Oxygen Species :ROS) نیز باعث تحریک سیستم ایمنی می شوند. 
رادیکال های آزاد هم در بدن به طور طبیعی در جریان واکنش های شیمیایی بدن تولید می شوند و هم در خارج از بدن انسان وجود دارند و می توانند از طریق غذا و یا هوای آلوده وارد بدن ما شوند. به طور مثال با مصرف غذایی که در روغن داغ و فاسد سرخ شده، حجم زیادی رادیکال آزاد وارد بدن ما می شود. و یا زندگی در مناطق شهری آلوده، باعث ورود رادیکال های آزاد از طریق تنفس به بدن می‌شود. افزایش مداوم رادیکال های آزاد در بدن می‌تواند باعث بروز بیماری های مختلفی شود. 

سیستم دفاع آنتی اکسیدانی در بدن

موجودات زنده از مکانیسم های دفاعی زیادی در مقابل رادیکال های آزاد استفاده می کنند. 

نقش اسپیرولینا در تقویت سیتم ایمنی:

اسپیرولینا حاوی ترکیباتی است که دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده و از این طریق می توانند به تقویت سیستم ایمنی کمک کنند مثل ویتامین های A، E بتاکاروتن و زینک.

بعضی دیگر از ترکیبات موجود در اسپیرولینا می توانند به افزایش سطح آنزیمهای آنتی اکسیدان بدن نیز کمک کنند. 

فیکوسیانین: نوعی پروتئین موجود در اسپیرولینا است . نشان داده شده است این پروتئین محلول در آب به محافظت کبدی، افزایش ظرفیت آنتی اکسیدانی کمک می کند و دارای اثرات آنتی اکسیدانی ( آنتی اکسیدان غیر آنزیمی) و ضد التهابی (مهار کننده سیکواکسیژناز۲) است.

2013 © QSM - تمامی حقوق متعلق به اسپیرولینا می‌باشد - طراحی شده توسط: LearnPC & VIV
خرید vpn