نام کاربری ندارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

اسپیرولینا و ورزشکاران

اسپیرولینا و ورزشکاران

download (2)اسپیرولینا  حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی و همین طور اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن است و می تواند به عنوان یک مکمل غذایی عالی  برای ورزشکاران در نظر گرفته شود. این مکمل هم نیازهای تغذیه ای ورزشکار را تامین می کند و هم می تواند از بروز خستگی زودرس در ورزشکاران پیشگیری کند.

مکانیسم اثر: 
اسپیرولینا حاوی دوز مناسبی از اسیدهای آمینه خصوصا اسیدهای آمینه شاخه دار است (Branch chain Amino Acid= BCAA) و می تواند به آنابولیسم عضلات (ساخته شدن غضلات) کمک کند و از کاتابولیسم عضلانی ( تحلیل عضلانی) جلوگیری کند.  

با مهار آنزیم لاکتات دهیدروژناز ، تولید اسید لاکتیک را در عضلات مهار می کند. در نتیجه از بروز خستگی در ورزشکاران جلوگیری می‌کند.

اسپرولینا استرس اکسیداتیو را در ورزشکاران مهار می کند ( با مهار آنزیم سوپراکسید دیسموتاز و سایر آنتی اکسیدان های موجود) ، در نتیجه از بروز آسیب های ورزشی ناشی از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کند.

2013 © QSM - تمامی حقوق متعلق به اسپیرولینا می‌باشد - طراحی شده توسط: LearnPC & VIV
خرید vpn