نام کاربری ندارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

اسپیرولینا و چربی های خون

اسپیرولینا و چربی های خون

مطالعات مختلف انسانی ، اثرات مثبت اسپیرولینا را روی چربی های خون (کلسترول و تری گلیسرید) نشان داده اند، هر چند مکانیسم عمل اسپیرولینا به درستی مشخص نیست. 

اثر اسپیرولینا در کاهش کلسترول:

هرچند مطالعات مختلف انسانی و حیوانی، اثرات مثبت اسپیرولینا را روی کاهش کلسترول نشان داده است، ولی مکانیسم عمل و ماده موثره موجود در اسپیرولینا که دارای اثرات کاهندگی کلسترول است،  به درستی شناخته  نشده است. به نظر می رسد اسپیرولینا با اتصال به اسیدهای صفراوی و دفع آنها از بدن می تواند به کاهش کلسترول خون کمک کند. با توجه به اینکه بعضی مطالعات نشان داده‌اندکه مصرف فیکوسیانین به تنهایی می تواند باعث کاهش LDL و افزایش HDL شود، ممکن است فیکوسیانین ماده موثره اسپیرولینا باشدکه باعث کاهش کلسترول خون می شود.

 

اثر اسپیرولینا در کاهش تری گلیسرید:

به نظر می رسد فیکوسیانین موجود در اسپیرولینا، مانع از فعالیت لیپاز پانکراسی می شود، در نتجه از جذب تری گلیسریدهای غذایی جلوگیری می کند. ولی مکانیسم دقیق مشخص نیست. 


download (3)

2013 © QSM - تمامی حقوق متعلق به اسپیرولینا می‌باشد - طراحی شده توسط: LearnPC & VIV
خرید vpn